Anasayfa  | İletişim

    Kurumsal   |   Perakende Yönetimi   |   Takım Sporları   |   Duyurular   |   İnsan Kaynakları   |   Müşteri Hizmetleri
 
Şirket Tarihçesi

1985 yılında Kocaeli / Derince’de ilk Uzak Doğu spor okulu olarak faaliyetine başlayan Samuray Spor Okulu, bünyesinde birçok Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcular yetiştirmiştir.

Bölgesindeki uzak doğu sporları malzeme temininde yaşanan sıkıntılar ve ortaya çıkan ihtiyaç nedeniyle spor perakendeciliğine başlayan Samuray Spor, talepler arttıkça bölgedeki diğer spor branşlarına da hizmet vermeye başlamıştır.

1 Şubat 1989’da İzmit Heykel yolunda 18 m2'lik ilk Samuray Spor Mağazasını faaliyete geçirmiştir.

Mustafa YOLDAŞ önderliğinde uzak doğu sporlarından aldıkları disiplin, alçak gönüllülük, azim ve dürüstlük felsefesi ile ticaret hayatına başlayan Samuray Spor, ilk günkü heyecanını hiç kaybetmeyerek tüm sporculara ürün tedarikçisi olarak Kocaeli lokasyonunda adından söz ettirmeye başlamıştır.

Bu dönemde kendi ürünlerini de imal etmeye başlayan Samuray Spor, bölgesinde birçok spor kulübüne ürün tedarik etmiş, Süper Lig takımlarından Kocaeli Spor Kulübü başta olmak üzere birçok futbol kulübüne forma ve ekipman temini konusunda çözüm ortağı olmuştur.

Aynı dönemlerde bölge futboluna büyük destekler sağlayan Samuray Spor,  pek çok kurum ve kuruluşa hizmet vermiş, sponsorluklar yapmış, sporculara ve kulüplere danışmanlık hizmeti vermiştir.

Taleplerin artması ile 2001 ilkbaharında ikinci mağazasını açan Samuray Spor bu aşamadan sonra hızlı bir büyüme trendi izlemiştir.

Birçok dünya markasına bayilik yapan Samuray Spor, büyüme hedefleri kapsamında 2003 yılında Nike bölge bayiliğini alarak kurumsal yapılanmasında büyük yol kat etmiştir.

2007 itibariyle çevre illerde de mağazalar açarak hizmet ağını genişletmiştir.

2012 itibariyle Levi's Original Store franchise sistemini de bünyesine katan firmamız Eskişehir ESPARK AVM'de ilk Levi's mağazasını hizmete sunmuştur.

Bugün itibariyle Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Balıkesir ve Zonguldak illerinde toplam 12 mağazaya sahip olan Samuray Spor, Nike Perakende ve Nike Takım Sporları'nın Doğu Marmara, Batı Karadeniz bölge partneri, aynı zamanda Levi's 'ın bölge ortağıdır.

2010 itibariyle Samuray Takım Sporları Departmanı profesyonel anlayışla yenileyen firmamız, 2011-2012 sezonunda Türkiye ve çevre ülkelerden  20 Profesyonel Futbol Kulübüne Nike ve Enter® koleksiyonlarından performans ürünleri ile hizmet vermiştir.

2012 sezonuna özel Türkiye'nin Takım Sporları alanında ilk merkezinin hazırlıklarına başlayan Samuray Spor, Nike European yönetiminde Mayıs sonunda açılışını gerçekleştirecektir.

Yönetim Stratejisi
Samuray Spor, 1985 yılından bugüne kadar tamamen müşteri odaklı çalışmış ve spesifik ürünlere odaklanmıştır.

Geçmişten bugüne tüm yönetim kadrosu sporun içinde gelmiş ve sporu çok iyi tanıyan bir ekip olmuştur.

Kurulduğu günden bugüne sadece Spor Eğitimi ve Perakendeciliği üzerine hizmet veren Samuray Spor, bu alandaki tecrübelerini müşteri ilişkilerindeki kendine özel uygulamalarıyla pekiştirmiştir.

Tüm planlamasını günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak gözden geçiren yönetim kadrosu, sürekli mağazaları denetim altında tutmakta, satış danışmanlarını incelemekte ve desteklemektedir.

Her geçen gün çıtasını biraz daha yukarılara çıkarma istek ve inancında olan Samuray Spor, geçmişten aldığı kültürü, günümüz perakendeciliği ve teknolojik yeniliklerle harmanlayarak yoluna devam etmektedir.

SAMURAY KURUMSAL İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI
Samuray Spor San. Ve Tic. Ltd. Şti. ‘nde çalışan personel şirketin temel kaynağıdır. Bireysel başarılar gruba, grupların başarıları ise şirketin geneline yansımaktadır. Samuray Spor’da başarının esası takım ruhu ile başlar, her mağazada çalışan kişi bireysel olarak grup içi sinerjiyi artırmakla sorumludur. İnsan Kaynakları’nın, şirketin gelişme hedefleri doğrultusunda etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak esastır.

Prosedürlerin uygulanması, personelin kişisel ve mesleki eğitimlerinin sağlanması, kıdemlendirilmesi, kıdemin geri alınması, şirket içi atama, işe son verilmesi, iş akdinin sona erdirilmesi, şirketin verdiği sosyal hakların geri alınması, gerektiğinde işe geri alınması, prim ve sosyal hakların verilmesi, çalışanın performansının, tecrübesinin, özelliklerinin ve kariyerinin takdir edilmesi, mevcut kaynakların en verimli şekilde kullanılması Samuray Spor İnsan Kaynakları Politikaları’nı oluşturur.

Samuray Spor çalışanlarının destekçisi olarak, onların eğitimlerinden, kurumsal gereksinimlerinden ve PD sonuçlarıyla uyumlu olarak çalışanlarına kişisel gelişim ve kariyer geliştirme fırsatları yaratmaktan sorumludur. Çalışanlar için, en uygun iş ortamını yaratmak, motivasyonu sağlamak Samuray Spor İdari Ekibinin sorumlulukları arasındadır.

Yüksek standartlarda kalite hedeflemek, en iyi hizmeti vermek, takım çalışmasını artırmak ve Samuray Spor ’un belirlediği hedeflere ulaşmak çalışanların sorumluluğudur.

Samuray Spor İnsan Kaynakları Politikası’nı belirlerken bazı değerleri de göz önünde bulundurmaktadır. Bu değerlerin tüm şirket çalışanları tarafından benimsenmesi ve gerektiğinde hep birlikte geliştirilmesi esastır.

·         Kurum Kültürü

·         İK Vizyonu

·         İK Uygulamaları

·         Yüksek Hizmet Kalitesi

·         Müşteri Memnuniyeti

·         Kişisel Gelişimin Önemi

·         Yenilikleri benimsemek ve uygulamak

·         İnsan kaynağımız kalitemizi belirler.

Samuray Spor satış hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. İddialı ve yetenekli gençler için çekim merkezi olmak, yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından faydalanmak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine olanak tanımak, işbirliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Samuray Spor’un devamlılığı için seçtiğimiz yoldur.

İNSAN KAYNAKLARI VİZYONU

Samuray Spor’u, insan kaynakları konusundaki gelişmelerin yakından takip edilerek uygulandığı, yaptığı işi benimseyen analitik duygusu kuvvetli çalışanların olduğu ve bulunduğu lokasyonlarda perakende sektöründe çalışmak için tercih önceliği olan bir konuma getirmektir.

İNSAN KAYNAKLARI MİSYONU

Samuray Spor’un hedeflerine başarıyla ulaşmasını ve tüm birimlerin sinerji içinde çalışmasını sağlamak, rekabet gücünü artırmak, ihtiyaç duydukları her konuda gerekli desteği sağlamak için etkin İK politikaları geliştirip, yüksek iş kalitesi, şirkete bağlılık ve motivasyonun artırılması konusunda her zaman en iyiyi yapmaktır.

KRİTİK BAŞARI FAKTÖRLERİMİZ

Ortak amaca ulaşmak için etkin ekip çalışması ve işbirliği platformu yaratmak.

Her düzeyde ve her boyutta dürüst ve açık bir iletişim ortamı kurmak ve katılımcılığı destekleyen, firma kültürünü hedeflemek.

Samuray’da çalışan herkesin “kendi işinin lideri” olduğuna inanırız. Bu doğrultuda toplam kalite felsefesini ve müşteri memnuniyetinin önemini benimsemiş, kendilerinden beklenen işleri yapabilecek beceri ve motivasyona sahip olan kişilere odaklanmak.

Ne yapmak istediğimizi ve buna nasıl katkıda bulunacağını bilen insanlara sahip olmak.

Çalışanların yaratıcılık ve yeteneklerini kullanabilecekleri uyumlu bir çalışma ortamı yaratıp, gelişimlerini desteklemek.

Karar alma ve uygulamaların şirketin süreçlerini nasıl etkileyeceğini düşünerek, bir sistem olarak ele almak ve önceden koordine etmek.

Vizyonumuza doğru gelişimimizi ölçebilecek yöntemlere sahip olmak.

Ticari ilişki içinde bulunduğumuz tüm bayi, tedarikçi ve diğer kuruluşlarla güven ortamında karşılıklı işbirliği içinde çalışıp bu sayede verimliliğimizi arttırmak, maliyetlerimizi düşürüp sunduğumuz hizmetin kalitesini yükseltmek.

SUNDUKLARIMIZ

Dünyanın bir numarası Nike’ın takım üyesi olmanın verdiği onur…

Herkese eşit fırsat ve olanak…

Çalışana saygı…

Hedeflere dayalı performans yönetimi…

Gelişme olanakları…

Topluluk içi rotasyon ve transfer olanakları…

Çalışma Ortamı

Çalışanlarımız için görevlerini en etkin biçimde yapabilecekleri uygun çalışma koşulları sağlanmıştır.  

Mağazalarımızda haftada 6 gün 54 saatlik bir çalışma sistemi uygulanmaktadır.

Eğitim Olanakları

Çalışanlarımızın yaptıkları işlere değer katmaları, başarılı olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için olanakların sağlanması temel amacımızdır.

Çalışanlarımızın eğitimleri, hedeflerimize ulaşmamıza yönelik bir yatırım olarak değerlendirilir ve gerçekleştirilen eğitimlerin kalite düzeyinin yüksek olmasına özen gösterilir.

Çalışanlarımızın aldığı eğitimlerin performansa ve verimliliğe katkısı titizlikle izlenir.

Samuray Spor Yönetim Kurulu

Mustafa YOLDAŞ
Onursal Yönetim Kurulu Başkanı
Samuray Spor Mağazaları Kurucusu

     

Salih YOLDAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

   

Fatih YOLDAŞ
Takım Sporları ve Finans Genel Direktörü
Yön. Kur. Bşk. Yrd.

Barbaros YOLDAŞ
Perakende Yönetimi Genel Direktörü
Yön. Kur. Bşk. Yrd.

 
Samuray Spor Yönetim Kurulu ve İdari Kadro
     

M. Mustafa SAY
Retail Sales Manager
Retail Store Coordination

muhammed.say[at]samurayspor.com

H. İbrahim ÖZKAN
Professional Sport Clubs Sales Manager
ibrahim.ozkan[at]samurayspor.com

   

Bedrettin AKYÜZ
Retail Storage Manager
merkezdepo[at]samurayspor.com

Nuri ŞENLİK
Amateur and Youth Sport Clubs Sales Manager
nuri.senlik[at]samurayspor.com

   

Bekir KARAGÜL
Retail Storage – Logistics Officer

Mehmet Gökhan BİRİNCİ
Digital Commerce Management
Corporation Sales Manager
TEAM-ID Officer
gokhan.birinci[at]samurayspor.com

   

Ceyhun YILMAZ
Retail Storage – Logistics Officer

Onur ŞENLİK
Dealers Sales Manager
BOOT-ID Officer
onur[at]samurayspor.com

   
 

Ceyhun GÜRPINAR
BT - Accounting Manager
ceyhun.gurpinar[at]samurayspor.com

   

 

Ömer ALTINAY
Accounting - BT Support
omer.altinay[at]samurayspor.com

   
 

Barış BAYAR
E-Commerce Sales Manager
baris[at]samuraysport.com

   
  Metin ENGİN
Teamsport Logistics Officer
Print Services Manager
baski[at]samurayspor.com
   
  Sabahattin ÖZLÜ
Digital Graphics – Print Services Officer
s.ozlu[at]samurayspor.com
   

Nike Mağazalar Yönetimi

Levi's Mağazalar Yönetimi

Nike Football Center (Kocaeli)
Deniz ÖZER

Store Manager
futbol[at]samurayspor.com

ESPARK AVM Levi's Store (Eskişehir)
Berk Mustafa KARAGÖL

Store Manager
espark[at]samurayspor.com

   

Fethiye Cad. Multibrand (Kocaeli)
Kadem ODABAŞI

Store Manager
fethiye[at]samurayspor.com

ADA AVM Levi's Store (Sakarya)
Meral YAYLI

Store Manager
levis.ada[at]samurayspor.com

   
İstiklal Cad. Multibrand (Kocaeli)
Ömer ÜNLÜTÜRK

Store Manager
istiklal[at]samurayspor.com

Afium AVM Levi's Store (Afyon)
Hüseyin DOĞAN

Store Manager
levis.afyon[at]samurayspor.com

   

Dolphin AVM Nike NOS (Kocaeli)
Emre GÖNENÇ

Store Manager
dolphin[at]samurayspor.com

Kütahya AVM Levi's Store (Kütahya)
Nesrin CAN

Store Manager
levis.kutahya[at]samurayspor.com
   

Çark Cad. Nike NOS (Sakarya)
Nazan MAĞAT

Store Manager
cark[at]samurayspor.com

 
   

Ada AVM Nike NOS (Sakarya)
Funda TURHAN

Store Manager
adacenter[at]samurayspor.com

 
   

Erdemir Cad. Nike NOS (Kdz.Ereğli)
Orhan BEŞLİOĞLU
Store Manager
eregli[at]samurayspor.com

 
   

Demirpark AVM Nike NOS (Zonguldak)
Pınar TARLACI

Store Manager
demirpark[at]samurayspor.com

 
   

Anatolium AVM Nike NOS (Bursa)
Umut ÇELİMLİ
Store Manager
anatolium[at]samurayspor.com

 
   

Nilüfer Carrefour AVM Nike NOS (Bursa)
Davut SARICA
Store Manager
bursa[at]samurayspor.com

 
   

Susurluk OutletPark Outlet (Balıkesir)
Remzi Ferhat POLAT

Store Manager
susurluk[at]samurayspor.com

 
     
BANKA HESAP NUMARALARI

Samuray Spor San. ve Tic. Ltd. Şti.

Finansbank - İzmit Şube
Şube Kodu: 410 Hesap No: 12031112
IBAN: TR17 0011 1000 0000 0012 0311 12
Türkiye İş Bankası - Kocaeli Şube
Şube Kodu: 2400 Hesap No: 2293183
IBAN: TR33 0006 40 0000 1240 0229 3183
   
Yapı Kredi - İzmit Şube
Şube Kodu: 084 Hesap No:
IBAN: TR13 0006 7010 0000 0065 3106 43
Akbank - İzmit Şube
Şube Kodu: 0066 Hesap No: 244062
IBAN: TR61 0004 6000 6688 8000 2440 62
   
T.C. Ziraat Bankası - Kocaeli Şube
Şube Kodu: 163 Hesap No: 53869493-5001
IBAN: TR80 0001 0001 6353 8694 9350 01
 
   
 FİRMA ADI:
 Samuray Spor Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
 
     
 ADRES:
 Ömerağa Mah. T.Marmara Sok. No:7 İzmit / KOCAELİ
 
     
 TELEFON:
 +90 (262) 325 0 325
FAX:
+90 (262) 332 24 24
     
 E-POSTA:
 info@samurayspor.com
 
     
 VERGİ DAİRESİ:
 Tepecik Vergi Dairesi
 
     
 VERGİ NUMARASI:
 742 032 6837
 
     
 TİCARET SİCİL NO:
 15704-23616 / Kocaeli
 
     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Football Team Center  |  Nike Kit Builder  |  Kurumsal Satış  |  Banka Bilgileri  |  Personel  |  İletişim        :: nike.com  :: levi.com